10 Adımda Hızlı ve Pratik Ev Temizliği

hidden

hidden

hidden

hidden
Ana Sayfa > Blog > 10 Adımda Hızlı ve Pratik Ev Temizliği
10 Adımda Hızlı ve Pratik Ev Temizliği
10 Adımda Hızlı ve Pratik Ev Temizliği

10 Adımda Hızlı ve Pratik Ev Temizliği

     1     Pencereleri açın ve tüm odaları havalandırın. Pratik ev temizliği nasıl yapılır dediğinizde ilk iş, pencereleri açarak evinize temiz havanın dolmasını sağlamaktır. Temiz hava psikolojik olarak herkese evin daha temiz olduğunu hissettirir.
    2    Yatakları düzeltin. Odanızı toplamanın ilk adımı yatağı toplamaktır. Misafirleriniz yatak odalarına girmeyecek olsalar bile mutlaka yatağınızı düzeltin. Odanın en büyük eşyası düzenli olunca odanın kendisi de düzenli görünür.
    3    Temiz ya da kirli hiçbir çamaşırı ortada bırakmayın. Mutfağınızda veya salonunuzda, askıda kuruyan çamaşırlarınız varsa misafirlerinizi ağırlarken bu çamaşırları başka bir yere kaldırın. Ortalıktaki kirli çamaşırlarınız odanın son derece dağınık görünmesine neden olur. Kirli tüm giysilerinizi çamaşır sepetine atın ve sepetin kapağını kapatın. Temiz çamaşırları yerlerine kaldırın. Zamanınız kısıtlıysa bu eşyaları olduğu gibi gardırobunuza atın ya da bazanın içine saklayın.
    4    Bulaşıklar ev temizliğinin püf noktaları arasındadır. Vaktiniz azsa kullanılmış kupa ve tabakların tamamını lavaboya koyun. Fakat mümkünse en iyisi kötü yemek kokularının oluşmaması için bulaşıkları makineye yerleştirmektir. Mutfaktaki kurumuş yağlar ve inatçı lekeler için  Çamaşır Suyu gibi hem çok pratik hem de etkili bir spreyle ovalama gerek kalmadan davlumbaz, mutfak fayansları ve duvarlar gibi tüm mutfak yüzeylerini kolayca silebilirsiniz.
    5     Dağınıklığı kutulara veya torbalara saklayın. Misafirleriniz bir saat içinde evinizde olacaksa, tüm eşyaları doğru yerlerine yerleştirmek için pek zamanınız olmayacak. Bu yüzden salonda, masaların üstünde ya da yatakların yanı başında yığılan eşyaları kutulara veya torbalara koyup kaldırın.
    6    Açıkta olan mutfak yüzeylerinin temizleyin. Misafirlerinizin kullanması muhtemel olan mutfak evyesi ve mutfak masası gibi yüzeyleri nemli bir bezle silin. Şimdilik amacınız kolay ev temizliği olduğu için misafirlerin görmesi pek mümkün olmayan dolap raflarının tozunu almanıza gerek yok.
    7    Bariz lekeleri saklayın. Döşeme veya halı lekelerini özel leke çıkarıcı ürünler ile çıkarmaya çalışın. Zamanınız yoksa nahoş lekelerin üzerini diğer eşyalar ile kapatarak geçici bir çözüm elde edebilirsiniz.
    8    Tuvaleti temizleyin. Kimse kötü kokulu veya lekeli bir tuvalet ile karşılaşmak istemez. Çamaşır suyu katkılı pratik bir ürünle lavabo, musluk, fayans, duşakabin gibi yüzeylerde oluşmuş tüm lekelerden kolayca kurtulun. Ardından klozetin iç kısmındaki kenar diplerine  yoğun kıvamlı bir çamaşır suyu döküp tuvalet fırçası ile etrafa yayın. 30 dakika bekledikten sonra sifonu çekmeniz %100 hijyen için yeterli olacaktır.
    9    Çöp kutularını boşaltın. Dolup taşan çöp kutuları hem kötü görünür hem de nahoş kokularıyla sizi ve çat kapı gelen misafirlerinizi rahatsız eder.
    10    Yerleri elektrikli süpürge ile süpürün. Kimse halıdaki kırıntılara basmak istemez. 

our_blogs_img

Maksimum hijyen sağlamak bundan sonra sizin için çok daha kolay.

- 0312 235 6580